"Do not try. Do or not do."

Yoda

tevékenységünk

exped1.jpg

A „kéTTé” Magyar Tapasztalati Tanulás Alapítvány  tevékenységei közé tartozik a

- Vadon-, és Kalandterápia, valamint a Tapasztalati Tanulás módszerek magyarországi képviselete,

- a nemzetközi és hazai szakmai kapcsolattartás,

- az információ megosztás, tájékoztatás és képzés,

- élménypedagógiai és kalandterápiás programok kivitelezése és szupervíziója.

A kalandterápia mellett hagyományos rendszerszemléletű családterápiás szolgáltatást is nyújtunk.  Amennyiben lehetséges és hasznos lehet, úgy videotréning és élményterápia/ kalandterápia elemekkel is bővítjük a hagyományos segítő folyamatot.

Célunk, hogy a magas minőségű szolgáltatásokkal segíthessünk olyan családoknak is, akik anyagi vagy más okok miatt eddig nem tudtak ezekhez hozzáférni. Folyamatosan keressük azkat a pályázati és egyéb támogatási forrásokat, melyek lehetővé teszik a klasszikus rendszerszemléletű családterápiával és családi csoportokkal való segtségnyújtást - elsősorban kispesti, kőbányai, pestlőrinci és ferencvárosi családoknak. A családokkal való kapcsolatfelvételt segítik a kerületekben működő alapellátási intézmények: nevelési tanácsadók, családsegítő és gyermekjóléti szolgálatok, illetve az Összjáték Alapítvány.